Пренатальний скринінг після програм допоміжних репродуктивних технологій

Гаряча лінія по питанням репродуктології

Якщо у Вас є запитання до лікаря, маєте запитання щодо вибору спеціаліста або запису на прийом – сміливо телефонуйте і наші досвідчені адміністратори допоможуть Вам.

Години роботи

Завітайте до нас за адресою м. Вінниця, вул. Магістратська, 158.

Понеділок - п'ятниця:09:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00

Ваші мрії - наші дії

Пренатальний скринінг після програм допоміжних репродуктивних технологій в «Інномед – Материнство та дитинство»

Вітаємо, довгоочікувана вагітність настала внаслідок екстракорпорального запліднення або внаслідок застосування інших допоміжних репродуктивних технологій.

Відомо, що згідно з рекомендаціями Європейської асоціації репродукції людини (ESHRE) допоміжні репродуктивні технології не спричиняють серйозних генетичних наслідків. 

Генетична патологія є наслідком попередніх порушень, які сприяли безпліддю. Не має значення, як були зачаті діти – природним шляхом або за допомогою методу допоміжних технологій, всі вагітні повинні пройти пренатальне консультування (скринінги) з метою своєчасного виявлення генетичної патології.

У медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство» використовується експертний підхід у пренатальній діагностиці. Пренатальний скринінг у медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство» проходять не лише жінки, які завагітніли внаслідок репродуктивних технологій у клініці, а також жінки, які пройшли ці програми в інших клініках м. Вінниці чи України. Це зручно, тому що немає необхідності їхати в інше місто за професійною консультацією.

Пренатальне тестування – це комплексне обстеження вагітної, яке дозволяє визначити рівень ризику розвитку вроджених і спадкових вад у плода (хромосомних аномалій у розвитку плода (Т21, Т18, Т13, дефект нервової трубки).

Скринінгові обстеження допомагають сформувати групи ризику для подальших досліджень, а не встановлюють діагноз.

Експертний пренатальний скринінг – що це?

Це комплексна діагностика, яка включає:

 • експертне УЗ дослідження
 • визначення біохімічних маркерів (аналіз крові)
 • розрахунок ризиків, використовуючи спеціальні сертифіковані програми в Україні та світі
 • за показаннями – додаткові інвазивні методи дослідження (амніоцентез).

Коли проводиться пренатальний скринінг?

Пренатальний скринінг проводиться в 1 та 2 триместрі. Вони мають різні критерії та різні цілі застосування.

Пренатальний скринінг першого триместру

Пренатальний скринінг 1 триместру рекомендовано проводити всім вагітним 11-13 тижнів (оптимальний термін проведення, враховуючи зручність для жінки, оскільки проводиться в один день) (ліцензія Фонду медицини плоду, Великобританія). Проводиться визначення груп ризику розвитку наступних станів: синдрому Дауна (трисомії 21), Едвардса (трисомії 18) або Патау (трисомії 13).

Як це відбувається?

 • УЗ-обстеження плода в період 11-13 тижнів вагітності, яке проводиться спеціалістом з пренатальної діагностики (ліцензія Фонду медицини плоду, Великобританія) для визначення маркерів хромосомної аномалії плода або ускладнень вагітності.
 • Якщо термін вагітності є інформативним для розрахунку ризику, вагітній пропонують здати кров для визначення концентрації біохімічних маркерів (РАРР-А та β-ХГЛ).
 • потім проводиться розрахунок індивідуального ризику хромосомних синдромів спеціальною програмою на підставі даних УЗД плода, показників біохімічних маркерів (РАРР-А та β-ХГЛ) та інших особливостей вагітної.

За результатами цих розрахунків вагітну відносять до групи низького (93%), середнього (5%) або високого (2%) ризику, що зазначається у висновку пренатального тестування;

Тільки лікар пренатальної діагностики проводить консультацію після тесту та пояснює вагітній отримані дані.

Правильно проведений скринінг 1 триместру дозволяє не проводити біохімічний скринінг 2 триместру вагітності, що економить Вам сили та гроші, зняти тривогу та напругу в очікуванні результатів 2 скринінгу.

Пренатальний скринінг другого триместру

Експертний пренатальний скринінг плода ІІ триместру вагітності проводиться лише за потребою та не потрібно його проводити всім жінкам. 

Розрахунок ризику 2 триместру виконують тільки для жінок, які вперше звернулися після 14 тижнів вагітності або з середнім ризиком при розрахунку у першому триместрі (від 1:250 до 1:1000) і вони не можуть фінансово скористатися тестом NIPT.  Жінкам із низьким ризиком в 1 триместрі цілком достатньо перевіряти лише АФП. З високим – амніоцентез або біопсія хоріону, плаценти при ризику, що перевищує 1:100.

Важливо, що в медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство” скринінг 2 триместру проводиться з урахуванням біохімічних маркерів (АФП, ХГЛ та вільний естріол) та маркерів УЗ діагностики (ліцензована програма Ssdwlab, Іспанія), що підвищує ефективність скринінгу. Ці дослідження краще проводити на 16-18 тижні вагітності (припустимо на 15-21 тижні), оптимально зручний варіант для жінки – це в терміні 18 тижнів вагітності (оскільки більш інформативною є УЗ діагностика в цей період).

Тест транквіліті NIPT

У клініці Інномед материнство та дитинство Ви можете пройти тест транквіліті NIPT. Цей тест дотримується строгих стандартів якості, законів та директив ЄС. Це тест, який отримав сертифікат CE-IVD для визначення трисомій 21,18,13 хромосом. І все ж таки ефективність NIPT тільки для трисомії 21 – 99,9%, тому не можна однознано говорити про його перевагу перед інвазивними методами діагностики, особливо коли середні або високі ризики по трисомії 18 і 13, а також при багатоплідній вагітності.

Тест Транквіліті заснований на стратегії повногеномного секвенування методом дробовика з використанням технологій нового покоління (NGS).

Інвазивна пренатальна діагностика

Інвазивні методи рекомендуються лише за наявності показань, починаючи з 11 тижнів вагітності, та регламентовані чинними наказами МОЗ України.

У медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство» працює партнерська програма у проведенні інвазивних втручань та проводиться генетичний аналіз матеріалу відповідно до рекомендацій Європейської цитогенетичної асоціації.

Що відноситься до методів інвазивної пренатальної діагностики?

 • біопсія хоріону (плаценти),
 • амніоцентез
 • кордоцентез.

Дослідження біоптату хоріону проводиться з 11 тижня до 14 тижня; біопсія плаценти – з 16 тижня і, у зв’язку з дозріванням плаценти, – до 20 тижня.

Дослідження клітин амніотичної рідини (амніоцентез) проводиться з 16 до 22 тижня вагітності. Переваги: ​​можливість одержання препаратів хромосом високої якості та паралельне проведення біохімічних чи імунологічних досліджень.

Дослідження лімфоцитів пуповинної крові (кордоцентез) проводиться з 19 тижня вагітності (проводиться лише у групі вагітних високого ризику хромосомної патології плода).

Коли необхідно проводити інвазивну пренатальну діагностику?

 • Коли є високий рівень хромосомної патології після комбінованого скринінгу.
 • Якщо при даній вагітності виявлено уроджені вади розвитку або УЗ-маркери хромосомної патології плода.
 • Якщо вік вагітної – 35 років і більше (рекомендується ВООЗ, хоча проведення комбінованого скринінгу дозволяє запропонувати таким жінкам визначення індивідуального ризику хромосомної патології плода).
 • Якщо у попередніх вагітностях мали місце хромосомні патології плода чи новонародженого.
 • Якщо майбутні батьки мають хромосомні перебудови.

Що необхідно зробити перед проведенням інвазивної пренатальної діагностики:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • група крові та резус-фактор (при негативному потрібно визначити антирезусні антитіла)
 • коагулограма;
 • визначення антитіл до ВІЛ, гепатитів В та С;
 • глюкоза крові;
 • аналіз крові на RW;
 • УЗД у зв’язку з вагітністю;
 • мікроскопія урогенітального мазка;

 Чи безпечна інвазивна пренатальна діагностика?

Інформативність і користь від цих методів набагато вищі за ризики пов’язані з даними процедурами. Правильний вибір терміну, під час якого роблять діагностику, унеможливлення всіх протипоказань та досвід фахівця дозволяють мінімізувати ризики.

Фахівці медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство» рекомендують проходити скринінг усім вагітним незалежно від віку та наявності спадкових захворювань.

Пренатальний скринінг дозволяє оцінити індивідуальний ризик хромосомних порушень та профілактувати деякі ускладнення вагітності.

Партнерські програми, які існують у медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство», допомагають парам для встановлення остаточного діагнозу пройти подальше консультування у провідних клініках України (визначення каріотипу плоду та різного ступеня складності генетичне консультування).

А що далі?
Ми створили не просто медичні послуги, а сучасний медичний центр «повного циклу». Це означає, що ми з вами від моменту планування вагітності до пологів та педіатричного нагляду. Відвідайте сторінку приватного пологового будинкку «Інномед – Пологовий будинок» та медичного центру «Інномед – Педіатрія»

Інномед – Пологовий будинок

«Інномед – Пологовий будинок» можна по праву назвати унікальним та новаторським у нашій країні. Адже він об’єднaв нaйкрaщі світові практики, зaмкнений цикл нaдaння послуг, нaдсучaсне облaднaння тa комaнду досвідчених лікaрів, кожен із яких живе тa горить своєю спрaвою.

Дізнатись більше

Інномед – Педіатрія

Вперше у м. Вінниця створений приватний медичний заклад «Інномед – Педіатрія», де цілодобово працює приймальне і стаціонарне відділення, постійно присутні досвідчені лікарі, тому ви можете розраховувати на невідкладну допомогу спеціаліста в будь-який час доби.

Дізнатись більше
0
лікарів
екстракорпоральних запліднень
0
дітей народилось

Чому варто звернутись у медичний центр «‎Інномед – Материнство та дитинство»

Повний цикл надання медичних послуг

Медичний центр «Інномед – Материнство та дитинство» разом з «Інномед – Пологовий будинок» супроводжує появу на світ малюка від лікування безпліддя, планування вагітності до післяпологової підтримки. Індивідуальний комплексний акушерсько-гінекологічний прийом (огляд, консультація, бесіда з гінекологом згідно з вітчизняними протоколами та зарубіжними рекомендаціями).

Ультразвукові дослідження експертного рівня

Ультразвукова діагностика стану плода під час вагітності на апаратах УЗ діагностики експертного класу в режимах 3D та 4D. Діагностика стану внутрішніх органів жінки під час вагітності при екстрагенітальній патології.

Чуйність

Комфортна психологічна підтримка під час лікування безпліддя та вагітності. Кожна жінка в медичному центрі «Інномед – Материнство та дитинство» потрапляє в атмосферу психологічного затишку і взаєморозуміння. Досвід наших фахівців дозволяє впоратися з самими складними ситуаціями, які іноді виникають в лікування безпліддя або підготовки до вагінтності

Мрії збуваються!

Для нас немає безвихідних ситуацій. Найкращі фахівці завжди з Вами 24/7

Призначення і обстеження лише за показами

Якщо  втручання, обстеження чи препарат не показаний — він протипоказаний

Знання, досвід, турбота з любов’ю

Наш медичний центр доброзичливий до майбутніх батьків. Ми уважні до Ваших емоцій

Наші спеціалісти

Велика кількість вузькопрофільних спеціалістів дозволяє вирішити широкий спектр задач.
 • Сергій Чечуга

  Медичний директор, професор, лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 26 років

 • Юлія Гарнець

  Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, генетик, лікар ультразвукової діагностики

  Стаж роботи: 11 років

 • Вікторія Омельянчук

  Завідувачка відділення ДРТ, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД

  Стаж роботи: 15 років

 • Анфіса Кучеренко

  Ембріолог

  Стаж роботи: 14 років

 • Альона Ямкова-Бондарчук

  Лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД

  Стаж роботи: 25 роки

 • Данькевич Інна

  Лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД

  Стаж роботи: 5 років

Відгуки

 • Дуже задоволена роботою центру. Все чітко і злагоджено. Моя вагітність пройшла на найвищому рівні та спокійно без нервів. Ні разу не пожалкували що звернулись в Інномед. Зараз ми батьки двох прекрасних синочків-близнюків. Окрему подяку хочу висловити Чечузі Сергію Броніславовичу за професіоналізм!!!

  Наталі Федюк
 • Хочу висловити подяку клініці Інномед Материнство і Дитинство. А особливо професору Чичузі Сергію Броніславовичу. ВИ ЛЮДИНА!!! ВИ ПРОФЕСІОНАЛ! Завдяки вашій лікарській компетентності, я вдруге щаслива мама!!! Ви допомогли, підтримали, налаштовували, стимулювали на позитив. Я вам за українською традицією, вклоняюсь низенько до землі!!! Здоров‘я вам, поваги від людей, даруйте жінкам надію !!!

  Ірина Любарець
 • Була вже 2 рази у даній клініці. Задоволена на всі 100%. Робила скринінг та УЗД вагітності. Відношення просто на найвищому рівні. Сюди хочеться повертатися. Особливо хочу відмітити роботу лікаря УЗД Корчун І. В. Так уважно і сумлінно виконує свою роботу.

  Жанна Кривов'яз
 • Щиро ДЯКУЄМО КЛІНІЦІ ІННОМЕД за великий професіоналізм, привітність і завжди гарний настрій персоналу! Дуже задоволені, що потрапили в цю клініку і нам допомогли. Велика подяка лікарю Чечуга Сергію Броніславовичу, дуже хороший лікар, і людина, який втілив нашу мрію в реальність. Щасливі, що у нас тепер є донечка. Бажаємо процвітання і, діточок, як на небі зірочок!))) Привіт зі Львова.

  Олена
 • Доброго дня. Хочу залишити своє враження. Я стояла на обліку на Магістральській. Персонал приємний, так траплялось інколи з затримкою по запису, але це не важливо, знаючи які там професіонали працюють, велику привелику вдячність хочу висловити Чечузі Сергію Брониславовичу, він допоміг мені втретє стати щасливою мамою. Цей лікар від Бога, він не боїться братись за складні ситуації, які трапляються з людьми. А також дуже гарний спеціаліст і хороша приємна людина Гарнець Юлія Сергіївна. Дякую Вам лікарям, бережіть себе. І будьте здоровенькі.

  Ляля Мураткіна

Залишились запитання?

Ви вже робите перший крок, якщо читаєте цю сторінку, вам необхідно довіритись професіоналам, запастися терпінням і бути впевненими, що ваша мрія стати батьками вже здійснюється. Зателефонуйте нам і ми допоможемо втілити мрію батьківства. Мрії збуваються!

ІННОМЕД – МАТЕРИНСТВО ТА ДИТИНСТВО

Лікування безпліддя та підготовка до вагітності

Графік роботи

Понеділок - пʼятниця:09:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00
Неділя:вихідний