Пренатальний скринінг

Гаряча лінія супроводу вагітності

Якщо у Вас є запитання до лікаря, маєте запитання щодо вибору спеціаліста або запису на прийом – сміливо телефонуйте і наші досвідчені адміністратори допоможуть Вам.

Години роботи

Завітайте до нас за адресою м. Вінниця, вул. Стрілецька 7. Пологовий будинок працює цілодобово 24/7. Планові візити тільки за попереднім записом. Жіноча консультація працює за графіком:

Понеділок - п'ятниця:09:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00

Мрії збуваються. Сімейні пологи з командою професіоналів

Пренатальний скринінг в «Інномед – Пологовий будинок»

Вітаємо Вас – Ви очікуєте малюка чи малюків!

 • Під час вагітності дуже важливий постійний зв’язок зі своїм лікарем акушером-гінекологом, з яким можна обговорити будь-яке питання, яке Вас хвилює.
 • У медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок» Ваш персональний лікар завжди на зв’язку і готовий Вам допомогти.
 • Кожна вагітна жінка в медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок» потрапляє в атмосферу психологічного затишку і взаєморозуміння. Досвід наших фахівців дозволяє впоратися з самими складними ситуаціями, які іноді виникають в період виношування дитини.
 • Будь-які призначення під час вагітності – лише за показаннями!

Пренатальне тестування – це комплексне обстеження вагітної, яке дозволяє визначити рівень ризику розвитку вроджених і спадкових вад у плода (хромосомних аномалій у розвитку плода (Т21, Т18, Т13, дефект нервової трубки).

Скринінгові обстеження допомагають сформувати групи ризику для подальших досліджень, а не встановлюють діагноз.

Фахівці медичного центру «Інномед – Пологовий будинок» рекомендують проходити скринінг усім вагітним незалежно від віку та наявності спадкових захворювань.

Пренатальний скринінг дозволяє оцінити індивідуальний ризик хромосомних порушень та профілактувати деякі ускладнення вагітності.

Хочете дізнатись більше? Подивіться тематичне відео

Ультразвукова діагностика в «Інномед – Пологовий будинок»‎

Зателефонуйте нам та запишіться на консультацію

Партнерські програми, які існують у медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок», допомагають парам для встановлення остаточного діагнозу пройти подальше консультування у провідних клініках використовуючи спеціальні сертифіковані програму ASTRAYA в Україні та світі. Визначення каріотипу плоду, проведення амніоцентезу та різного ступеня складності генетичного консультування.

Експертний пренатальний скринінг – Що це?

Це комплексна діагностика, яка включає:

 • експертне УЗ дослідження
 • визначення біохімічних маркерів (аналіз крові)
 • розрахунок ризиків, використовуючи спеціальні сертифіковані програми в Україні та світі
 • за показаннями – додаткові інвазивні методи дослідження.

Коли проводиться пренатальний скринінг?

Пренатальний скринінг проводиться в 1 та 2 триместрі. Вони мають різні критерії та різні цілі застосування.

Пренатальний скринінг першого триместру

Пренатальний скринінг 1 триместру рекомендовано проводити всім вагітним  з 11тижнів + 0 дн  тижнів до 13 тижнів + 6 дн (оптимальний термін проведення, враховуючи зручність для жінки, оскільки проводиться в один день) (за ліцензією Фонду медицини плоду, Великобританія). Пренатальний скринінг – це визначення груп ризику розвитку наступних станів: синдрому Дауна (трисомії 21), Едвардса (трисомії 18) або Патау (трисомії 13) та акушерських ускладненнь (прееклампсія, передчасні пологи, затримка внутрішньоутробного розвитку плода)

Як це відбувається?

 • УЗ-обстеження плода в період 11 тиж.+ 0 дн-13 тиж. + 6 дн вагітності, яке проводиться спеціалістом з пренатальної діагностики (ліцензія Фонду медицини плоду, Великобританія) для визначення маркерів хромосомної аномалії плода або ускладнень вагітності. Розрахунки ризиків хромосомної патології за програмою ASTRAYA.
 • Якщо термін вагітності є інформативним для розрахунку ризику, вагітній пропонують здати кров для визначення концентрації біохімічних маркерів (РАРР-А та β-ХГЛ).
 • Потім проводиться розрахунок індивідуального ризику хромосомних синдромів спеціальною програмою на підставі даних УЗД плода, показників біохімічних маркерів (РАРР-А та β-ХГЛ) та інших особливостей вагітної.
 • За результатами цих розрахунків вагітну відносять до групи низького (93%), середнього (5%) або високого (2%) ризику, що вказується на укладання пренатального тестування.

Тільки лікар пренатальної діагностики проводить консультацію після тесту та пояснює вагітній отримані дані.

Правильно проведений скринінг 1 триместру дозволяє не проводити біохімічний скринінг 2 триместру вагітності, що економить Вам сили та гроші, зняти тривогу та напругу в очікуванні результатів 2 скринінгу.

Пренатальний скринінг другого триместру

Експертний пренатальний скринінг плода ІІ триместру вагітності проводиться лише за потребою та не потрібно його проводити всім жінкам. Розрахунок ризику 2 триместру виконують тільки для жінок, які вперше звернулися після 14 тижнів вагітності або з середнім ризиком при розрахунку у першому триместрі (від 1:250 до 1:1000) і вони не можуть фінансово скористатися тестом NIPT. Ефективність NIPT лише для трисомії 21 – 99,9%. Жінкам із низьким ризиком в 1 триместрі цілком достатньо перевіряти лише АФП. З високим – амніоцентез або біопсія хоріону, плаценти при ризику, що перевищує 1:10.

Важливо, що в медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок» скринінг 2 триместру проводиться з урахуванням біохімічних маркерів (АФП, ХГЛ та вільний естріол) та маркерів УЗ діагностики (ліцензована програма Ssdwlab, Іспанія), що підвищує ефективність скринінгу. Ці дослідження краще проводити на 16-18 тижні вагітності (припустимо на 15-21 тижні), оптимально зручний варіант для жінки – це в терміні 18 тижнів вагітності (оскільки більш інформативною є УЗ діагностика в цей період).

Тест транквіліті NIPT

У медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок»  Ви можете пройти тест транквіліті NIPT. Цей тест дотримується строгих стандартів якості, законів та директив ЄС. Це тест, який отримав сертифікат CE-IVD для визначення трисомій 21,18,13 хромосом. І все ж таки ефективність NIPT тільки для трисомії 21 – 99,9%, тому не можна однозначно говорити про його перевагу перед інвазійними методами діагностики, особливо коли середні або високі ризики по трисомії 18 і 13, а також при багатоплідній вагітності. Тест Транквіліті заснований на стратегії повногеномного секвенування методом дробовика з використанням технологій нового покоління (NGS).

Інвазійна пренатальна діагностика

Інвазивні методи рекомендуються лише за наявності показань, починаючи з 11 тижнів вагітності, та регламентовані чинними наказами МОЗ України.

У клініці « Інномед – пологовий будинок» працює партнерська програма у проведенні інвазійних втручань та проводиться генетичний аналіз матеріалу відповідно до рекомендацій Європейської цитогенетичної асоціації.

Методи інвазивної пренатальної діагностики

 • біопсія хоріону (плаценти),
 • амніоцентез,
 • кордоцентез.

Дослідження біоптату хоріону проводиться з 11 тижня до 14 тижня; біопсія плаценти – з 16 тижнів і, у зв’язку з дозріванням плаценти, – до 20 тижнів.

Дослідження клітин амніотичної рідини (амніоцентез) проводиться з 16 до 22 тижня вагітності. Переваги: ​​можливість отримання препаратів високої якості хромосом і паралельне проведення біохімічних або імунологічних досліджень.

Дослідження лімфоцитів пуповинної крові (кордоцентез) проводиться з 19 тижнів вагітності (проводиться лише у групі вагітних високого ризику хромосомної патології плода).

Кому необхідно проводити інвазійну пренатальну діагностику?

 • Коли є високий рівень хромосомної патології після комбінованого скринінгу.
 • Якщо при даній вагітності виявлено уроджені вади розвитку або УЗ-маркери хромосомної патології плода.
 • Якщо вік вагітної – 35 років і більше (рекомендується ВООЗ, хоча проведення комбінованого скринінгу дозволяє запропонувати таким жінкам визначення індивідуального ризику хромосомної патології плода).
 • Якщо у попередніх вагітностях мали місце хромосомні патології плода чи новонародженого.
 • Якщо майбутні батьки мають хромосомні перебудови.

Кому необхідно проводити інвазійну пренатальну діагностику?

 • Коли є високий рівень хромосомної патології після комбінованого скринінгу.
 • Якщо при даній вагітності виявлено уроджені вади розвитку або УЗ-маркери хромосомної патології плода.
 • Якщо вік вагітної – 35 років і більше (рекомендується ВООЗ, хоча проведення комбінованого скринінгу дозволяє запропонувати таким жінкам визначення індивідуального ризику хромосомної патології плода).
 • Якщо у попередніх вагітностях мали місце хромосомні патології плода чи новонародженого.
 • Якщо майбутні батьки мають хромосомні перебудови.

Що необхідно зробити перед проведенням інвазивної пренатальної діагностики:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • група крові та резус-фактор (при негативному потрібно визначити антирезусні антитіла)
 • коагулограма;
 • визначення антитіл до ВІЛ, гепатитів В та С;
 • глюкоза крові;
 • аналіз крові на RW;
 • УЗД у зв’язку з вагітністю;
 • мікроскопія урогенітального мазка;
 • консультація терапевта.

Чи безпечна інвазивна пренатальна діагностика?

Інформативність і користь від цих методів набагато вищі за ризики пов’язані з даними процедурами. Правильний вибір терміну вагітності, під час якого роблять діагностику, унеможливлення всіх протипоказань, досвід фахівця дозволяють мінімізувати ризики.

На кожній сторінці розділу ведення вагітності - Вас очікує нова зворушлива історія народження дитинки

Зупиніться, подивіться відео, відчуйте момент щастя разом з Інномед

Пологовий будинок Інномед

Відеознайомство з медичним центром

Екскурсія по родовому відділенню

Завітайте до нас не виходячи з дому

Як нас знайти

Завітайте до нас за адресою Стрілецька 7

Від планування до пологів

Медичний центр «Інномед – Пологовий будинок» супроводжує появу на світ малюка від планування вагітності до післяпологової підтримки
Медичний центр «Інномед – Пологовий будинок» можна по праву назвати унікальним та новаторським у нашій країні. Адже він об’єднaв нaйкрaщі світові практики, мaє ідеaльно оргaнізовaну логістику, зaмкнений цикл нaдaння послуг, нaдсучaсне облaднaння тa крaщу комaнду високопрофесійних досвідчених лікaрів , кожен із яких живе тa горить своєю спрaвою.
Детальніше

Затишно як вдома

Вперше ми втілили мрію для сімей вінничан і створили перший приватний, сучасний, комфортний пологовий будинок, який надає допомогу на етапі планування, підготовки до вагітності, ведення вагітності і пологи, а потім – допомога дітям після народження.
У зaклaді розміщено три пологові зaли з усім необхідним для пологів: функціонaльне ліжко, крісло для вaгітної, вaннa, місце для пaртнерських пологів, тумбa з усімa потрібними лікaми, які повинні бути під рукaми, стіл для огляду мaлюкa та надання невідкладної допомоги за потреби, декількa кнопок SOS в рaзі, якщо породіллі потрібнa допомогa, душовa кімнaтa тa бaгaто іншого.
Детальніше

Завжди поруч

Ми дотримуємося повної конфіденційності та розробили надійну систему захисту особистої інформації пацієнтів. Ми працюємо, використовуючи позитивний досвід роботи зі страховими компаніями.
Вагітність це не діагноз і не марафон за фахівцями, які працюють у різних частинах міста. У нас усі професіонали, сучасні технології, лабораторне обладнання та діагностичні комплекси найкращих світових виробників в одному місці – у медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок». Ми з Вами 24/7.
Контакти та графік роботи
0
лікар
проведено пологів
0
народжено дівчаток
0
народжено хлопчиків

Чому варто звернутись у медичний центр «‎Інномед – Пологовий будинок»

Повний цикл надання медичних послуг

Медичний центр «Інномед – Пологовий будинок» супроводжує появу на світ малюка від планування вагітності до післяпологової підтримки

Ультразвукові дослідження експертного рівня

Ультразвукове дослідження, проведене спеціалістом, що має міжнародний сертифікат дозволяє працювати з програмами підрахунку пренатальних ризиків.

Лікування за показами

Якщо  втручання, обстеження чи препарат не показаний — він протипоказаний.

Чуйність

Кожна вагітна жінка в медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок»  потрапляє в атмосферу психологічного затишку і взаєморозуміння. Досвід наших фахівців дозволяє впоратися з самими складними ситуаціями, які іноді виникають в період виношування дитини.

Санітарія

Санітарно-гігієнічні норми світового рівня. Медичний центр обладнаний сучасними витяжками, системами ізоляції, індивідуальними санвузлами, санітайзерами та одноразовими рушниками.

Безболісність

Мінімізуємо біль та використання болючих маніпуляцій.

Призначення і обстеження лише за показами

Якщо  втручання, обстеження чи препарат не показаний — він протипоказаний

Сімейні пологи в Інномед – Пологовий будинок

Ми створюємо «домашній» затишок. Найкращі фахівці завжди з Вами. Пологи – це диво і в радість

Комфортне, безпечне ведення вагітності

Під час вагітності дуже важливий постійний зв’язок зі своїм лікарем акушером-гінекологом, з яким можна обговорити будь-яке питання, яке Вас хвилює

Знання, досвід, турбота з любов’ю

Наш медичний центр доброзичливий до батьків та дітей. Ми уважні до Ваших емоцій

Наші спеціалісти

Велика кількість вузькопрофільних спеціалістів дозволяє вирішити широкий спектр задач.
 • Олена Ночвіна

  Завідувачка жіночою консультацією, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, доктор медичних наук

  Стаж роботи: 19 років

 • Ірина Арцибасова

  Завідувачка анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, лікар неонатолог

  Стаж роботи: 25 років

 • Ганна Гаваньо

  Лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 12 років

 • Інна Корчун

  Завідувачка прегатальної ультразвукової діагностики, Лікар УЗД

  Стаж роботи: 21 рік

 • Анна Мазуркова

  Лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики

  Стаж роботи: 8 років

 • Сергій Чечуга

  Медичний директор, професор, лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 26 років

 • Дмитро Боцюра

  Лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 29 років

 • Юлія Кривов‘яз

  Лікар-ендокринолог

  Стаж роботи: 18 років

 • Жанна Ястремська

  Завідувачка післяпологовим відділенням, лікар неонатолог, лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 28 років

 • Іван Альчук

  Лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 22 роки

 • Карина Корнеченкова

  Завідувачка пологовим відділенням, лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 18 років

 • Андрій Скиба

  Лікар анестезіолог

  Стаж роботи: 36 років

Відгуки

 • Від щирого серця хочеться висловити величезну подяку за професіоналізм, сердечну теплоту, за Вашу шляхетну працю, за тактовність і турботу, за Вашу щирість, також за уважне ставлення та любов до своєї роботи! Спасибі велике прекрасній дівчинці, яка провела з нами цілий день і ніч і допомагала нам годувати нашого хлопчика і доглядати за ним! Вона нас багато чому навчила, перш за все вона подарувала нам своє кохання, турботу і теплоту! Вона працювала на зміні 17 жовтня.
  Також особлива подяка неонатологові Жанні Петрівні за високий професіоналізм, чуйність, доброту та любов!

  Людмила Гудима
 • Дуже раді, що довірили свою вагітність Інномеду! Так, як це перший наш малюк, до вибору пологового будинку та ведення вагітності ставилися дуже відповідально. Інномед – для нас це про спокій.
  Ведення вагітності пройшло чудово – легко, комфортно, без постійних черг та незадоволених осіб!
  Пологи були швидкими))) Післяпологова палата дуже затишна та зручна, як у готелі)
  Окреме спасибі лікарям та персоналу!
  Ми дуже задоволені, зараз вже уклали договір на ведення малюка до 1 року.
  За другим обов’язково до вас повернемось.

  Ольга Воконоголь
 • Хочу подякувати всій команді Інномеда, за нашу дочку!! За можливість народжувати в таких умовах! За ваш професіоналізм, за відчуття спокою, впевненності та комфорту. За такі легкі роди! За домашню атмосферу, за смачну їжу, як у ресторані. Ви створили таку атмосферу, що ми відчували себе не в лікарні, а в п’ятизірковому готелі! Завдяки вам, згадую про роди з посмішкою та позитивом! Якщо народжувати, то тільки тут! Однозначно всім рекомендую!!! Окремо дякую найкращому лікарю Чечузі Сергію Броніславовичу за дочку ви найкращий)

  Альона Буряк
 • Безмежно вдячна всім працівникам “Інномед” пологового будинку та педіатрії. Це для мене найкращий медичний заклад у Вінниці!
  Мені пощастило стояти на обліку вагітності у лікаря Чечуги Сергія Броніславовича. Він професіонал своєї справи! Моя вагітність була дуже легкою, без стресу та без зайвих аналізів і переживань. А пологи пройшли дуже класно! Допомагали мені лікар Корнеченкова Карина Віталіївна та акушерка Кавецька Олена. Дуже все сподобалось! Палати дуже комфотртні! Дякую що ви є!

  Катерина Костючик
 • Хочу подякувати клініці Інномед за спокійну вагітність і прекрасні пологи! Гаваньо Анна – one love. Підтримка 24/7, завжди з посмішкою і на позитиві, ніяких зайвих призначень, завжди почує і все пояснить. Всю вагітність і пологи була з нами. Про такі пологи можна лише мріяти. Це другі пологи, тому є з чим порівняти. Епідуральна анестезія дуже допомогла, анестезіолог все зробив максимально чітко – ніякої побочки, чи дискомфорту, чи болю в спині не було. Післяпологовий догляд – все супер. Постійно моніторили самопочуття, допомагали 24/7. Післяпологові кімнати дійсно дуже продумані, все дуже зручно і комфортно.

  Вікторія Любченко

Залишились запитання?

Період вагітності та післяпологовий період вимагють лікарської уваги та турботи. Будьте уважні до свого здоров’я та здоров’я малюка, обговорюйте з нами всі Ваші занепокоєння та сміливо звертайтесь до наших спеціалістів за телефоном:

ІННОМЕД – ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК

Ведення вагітності та пологи

Поліклінічне відділення

Понеділок - пʼятниця:09:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00
Неділя:вихідний

Стаціонарне відділення

Цілодобово:24/7