Лікування сечокам’яної хвороби

Гаряча лінія медичного центру

Якщо у Вас є запитання до лікаря, маєте запитання щодо вибору спеціаліста або запису на прийом – сміливо телефонуйте і наші досвідчені адміністратори допоможуть Вам.

Години роботи колл-центру

Завітайте до нас за адресою м. Вінниця, вул. Хмельницьке Шосе, 96 г

Понеділок - п'ятниця:08:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00

Малоінвазивні операції тільки за показами

Лікування сечокам’яної хвороби в стаціонарі медичного центру «Інномед – Центр ендохірургії»‎

У Вінниці тільки в медичному центрі  «Інномед – Центр ендохірургії» інноваційні методи лікування сечокам’яної хвороби, без травматичного хірургічного лікування.

Професійний індивідуальний, зважений підхід у Камінського Валерія Владиславовича. Сертифікований фахівець з ультразвукової діагностики, член Європейської асоціації урологів (EAU), учасник і доповідач на міжнародних симпозіумах, конгресах, пройшов навчання в відділенні ендоурології Gentofte hospital м. Копенгаген.

Впровадження методики прямого і гнучкого входу в будь-яку частину нирки і сечоводу з подальшим лазерним дробленням каменю, дозволило першим у Вінниці почати лазерне дроблення каменів в будь-якій частині сечовивідної системи. У своїй практиці дотримується рекомендацій Європейської Асоціації Урологів для надання урологічної допомоги відповідно до європейських стандартів і даними доказової медицини. Регулярно бере участь в програмах професійної майстерності, як в Україні, так і за кордоном.

В рамках консультації фахівець розмовляє з Вами, дізнається скарги і детально розпитає про Ваш стан, огляне, проаналізує наявні медичні документи, обговорить з Вами план подальшого обстеження.  Якщо Ви вже маєте результати аналізів,  лікар обговорить з Вами діагноз і запропонує методи ефективного лікування.

Якщо операція вам не показана, ми скажемо вам про це!

Хочете дізнатись більше? Подивіться тематичне відео

Ефективне позбавлення від каменів в «Інномед – Центр ендохірургіі»

Зателефонуйте нам та запишіться на консультацію

За останні 10 років в лікуванні сечокам’яної хвороби нирок відбулися революційні зміни. Сечовід – це «мініатюрний» орган. При виході з нирки він має товщину (загальну) 4 мм, перед сечовим міхуром товщина близько 7 мм, з сечового міхура – не менше 10 мм.

Інновації в відео і оптичних системах дозволили урологам заходити інструментом в будь–яку частину сечовивідної системи, при цьому створюючи ідеальна картинку (при значному збільшенні – видно все «як на долоні»).

Так само розміри інструментів для виконання складних операцій на органах сечостатевої системи зменшилися в кілька разів, а головне вони стали гнучкими, що істотно зменшило травматичність лікування. Однак зайти і побачити камінь, використовуючи тонкий інструмент – це тільки перший етап. Основним завданням успішного лікування є руйнування каменю до найдрібніших фрагментів за найкоротший час. 

Ультразвуковий або пневматичний метод руйнування конкремента є механічними і тому вимагають підведення до каменя досить товстого електрода, який може бути тільки прямим, що значно обмежує можливості і роботу сучасного лікаря-уролога. Застосування лазера відкрило радикально нові можливості для позбавлення пацієнта від його хвороби.

Все це призвело до виникнення абсолютно нового напрямку в лікуванні сечокам’яної хвороби – ретроградної хірургії.

«Ретроградна» означає, що лікар «заходить» за допомогою інструментів в будь-яку частину нирки, використовуючи сечовивідні шляхи, але тільки в напрямку протилежному руху сечі (від зовнішнього отвору сечовипускального каналу до самої чашечки в нирці). При цьому дійшовши до каменю, лікар клініки Інномед центр ендохірургії може застосувати лазер і перетворити його в скупчення фрагментів мінімальних розмірів. Гнучкість і мінімальний діаметр (сучасні лазерні волокна мають товщину 0,15 – 0,6 мм.) руйнуючого елемента дало потужний поштовх і відкрило неймовірні можливості для контактного дроблення каменів нирок, сечоводу і сечового міхура.

Зараз, дуже часто, ми змушені вибирати між методом дистанційної літотрипсії та ретроградної хірургією.

Давайте спробуємо розібратися в сильних і слабких сторонах цих двох процедур. Ці два методи об’єднує один факт, що ці методики застосовуються, коли розмір каменя до 2-х сантиметрів. Камені розміром більше 2 см. краще видаляти, використовуючи метод черезшкірної літотрипсії. Хоча з кожним роком з’являється все більше доповідей про ефективне лікування ретроградним методом каменів будь-якого розміру.

Зателефонуйте нам та запишіться на консультацію

Дистанційна літотрипсія

Переваги дистанційної літотрипсії:

 • Відсутність необхідності проникнення в порожнину тіла (низька травматичність методу і висока безпека),
 • Відсутність необхідності госпіталізації (не треба перебувати довго в стаціонарі лікарні),
 • Відсутність необхідності в наркозі,
 • Досить висока ефективність, особливо у каменів низької щільності і розмірами до 1 см.

Недоліки дистанційної літотрипсії:

 • відсутність швидкого ефекту,
 • необхідність повторних сеансів у 30% пацієнтів,
 • в залежності від характеристик каменю ефективність може істотно знижуватися,
 • наявність ниркової коліки і неприємних відчуттів протягом декількох днів після процедури,
 • необхідність в застосуванні великої кількості знеболюючих препаратів в післяопераційному періоді, які мають суттєві побічні дії,
 • низька ефективність при каменях з розміром більше 1 см., при каменях з високою щільністю, а також випадках тривалого стояння каменю в сечоводі, що в перспективі після витраченого часу і коштів може зажадати інших варіантів лікування.

Зателефонуйте нам та запишіться на консультацію

Контактна лазерна літотрипсія

Інноваційна методика, яка передбачає підведення лазерного волокна до каменя і його руйнування до найдрібніших фрагментів, які в подальшому самостійно виходять з сечовивідної системі.

Якщо камінь знаходиться в сечоводі, то ми можемо дійти до нього використовуючи прямий (не гнучкий або жорсткий) інструмент, проте, чим ближче камінь до нирці, тим більша ймовірність, що протягом дроблення він зміститься в нирку і жорсткий інструмент вже буде неефективним.

Тому для отримання максимальної ефективності при виконанні контактної лазерної літотрипсії (ретроградної хірургії), треба щоб в клініці була можливість зайти і зруйнувати камінь в будь-якій частині нирки або сечоводу.

Таку можливість дає універсальність: наявність в арсеналі уролога обладнання, навичок і умінь в роботі з прямим і гнучким інструментом. Адже при руйнуванні каменю в будь-якому відділі сечоводу (особливо при використанні ультразвукового або пневматичного літотриптера) камінь може зміститися в нирку, де дістати його прямим інструментом практично неможливо.

У такій ситуації лікар, який не має в наявності гнучкого інструменту і лазера змушений зупинити операцію на досягнувши повного ефекту, при цьому досить часто відбувається міграція фрагментів каменю в нирку, які в подальшому є причиною ниркових колік і ускладнень.

Хочете дізнатись більше? Подивіться тематичне відео

Лікування сечокам’яної хвороби в «Інномед – Центр ендохірургіі»

Запишіться онлайн на консультацію до лікаря

Переваги ретроградної хірургії:

 • Швидкий і чітко прогнозований результат.
 • Відсутність періоду відходження фрагментів з больовим синдромом і необхідності великої кількості знеболюючих препаратів.
 • Камені будь-якої щільності піддаються лазерному дробленню.
 • Відсутність ушкодження цілісності тіла, все лікування проходить через природні отвори організму.
 • Можливість візуального та рентгенологічного контролю протягом операції знижує ризик залишення великих фрагментів каменю.
 • Висока ефективність методу при мінімальній травматичності.
 • Відсутність больових відчуттів протягом операції, адже вона виконується під спинномозкової або загальною анестезією.
 • Короткий післяопераційний період, ретроградна хірургія – це хірургія одного дня. При неускладненому перебігу пацієнт на наступний день без зовнішніх дренажів повертається до повсякденного життя.

Недоліки ретроградної хірургії:

 • присутній момент входу в порожнину тіла, що в порівнянні з дистанційним дробленням, процедура більш инвазивная.
 • наявність в середньому 10% пацієнтів, у яких технічно не вдається підійти до каменя через природні звужень сечоводу, уретри або анатомічних вигинів. У даній ситуації пацієнтові ставиться стент (внутрішній дренаж), який розширює і вирівнює сечові шляхи і через два тижні у 90% пацієнтів вдається підійти до каменя.
 • необхідність спинномозкової або загальної анестезії.
 • необхідність в госпіталізації пацієнта на одну добу.
 • необхідність постановки стента (внутрішнього дренажу) після виконання операції, і його видалення через 1-2 тижні.

Зателефонуйте нам та запишіться на консультацію

0
лікар
100000
проведено консультацій
0
проведено операцій
0
роботичних операцій

Чому варто звернутись у медичний центр «‎Інномед – Центр ендохірургії»

Ультразвукові дослідження експертного рівня

Експертна УЗД діагностика в гінекології, урології при патології внутрішніх органів (щитовидної залози, серця, судин, печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, нирок та надниркових залоз) виключить Ваші страхи та побоювання.

Органозберігаючі методи лікування

Органозберігаючі методи лікування можуть бути консервативними (тобто без операції) та оперативними. Органозберігаючі методи лікування дають можливість швидкого повернення до повсякденного життя, збереження репродуктивної та інших функцій організму. 

Робот-асистована хіругія

Роботична система DA VINCI Si – технологія 21 століття вперше в Україні. Широко та успішно застосовується у багатьох галузях медицини: онкологія, гінекологія, колопроктологія, урологія, отоларингологія, кардіоторакальна хірургія та інші напрямки. Високоточні операції у найскладніших обмежених просторах з мінімальним ушкодженням тканин та важливих анатомічних структур.

Малотравматичні методи в хірургії, швидка реабілітація

Органозберігаючі хірургічні методики лише за показаннями, згідно з зарубіжними та вітчизняними протоколами лікування та діагностики

Призначення і обстеження лише за показами

Якщо  втручання, обстеження чи препарат не показаний — він протипоказаний

Знання, досвід, турбота з любов’ю

Наш медичний центр доброзичливий до наших пацієнтів. Ми уважні до Ваших емоцій і завжди готові надати не тільки медичну, а і психологічну допомогу

Наші спеціалісти

Велика кількість вузькопрофільних спеціалістів дозволяє вирішити широкий спектр задач.
 • Євгеній Антонюк

  Директор медичного центру, лікар-хірург

  Стаж роботи: 18 років

 • Андрій Григоренко

  Медичний директор, д.мед.н., лікар гінеколог-онколог

  Стаж роботи: 26 років

 • Юрій Демиденко

  Лікар хірург-онколог

  Стаж роботи: 25 років

 • Руслан Церковнюк

  Лікар-уролог, к.мед.н.

  Стаж роботи: 24 роки

 • Анна Хмеляр

  Заступник медичного директора

  Стаж роботи: 12 років

 • Сергій Чечуга

  Медичний директор, професор, лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 26 років

 • Вагіф Абдуллаєв

  Завідувач хірургічного відділення, лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 6 років

 • Олександр Сміюха

  к.мед.н., лікар-уролог

  Стаж роботи: 24 роки

 • Наталія Краєвська

  к.мед.н., лікар акушер-гінеколог

  Стаж роботи: 19 років

 • Лілія Вноровська

  Завідувач лікувально-діагностичного відділення, лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД

  Стаж роботи: 23 роки

 • Людмила Ошовська

  Лікар ультразвукової діагностики

  Стаж роботи: 29 років

 • Андрій Дусик

  к.мед.н., лікар-хірург, лікар-онколог

  Стаж роботи: 22 роки

 • Сергій Черкас

  Лікар-хірург

  Стаж роботи: 11 років

 • Григорій Липівський

  Лікар-уролог

  Стаж роботи: 5 років

 • Тетяна Олішинська

  Лікар анестезіолог, дитячий анестезіолог

  Стаж роботи: 7 років

 • Андрій Соломончук

  Лікар-анестезіолог

  Стаж роботи: 11 років

 • Юлія Волківська

  Лікар УЗД

  Стаж роботи: 10 років

 • Андрій Рубленко

  к.мед.н., лікар ортопед-травматолог

  Стаж роботи: 13 років

 • Роман Власенко

  к.мед.н., лікар ортопед-травматолог

  Стаж роботи: 12 років

 • Дмитро Куций

  Лікар-анестезіолог

  Стаж роботи: 15 років

 • Олена Муса

  Лікар-онколог

  Стаж роботи: 17 років

 • Наталія Антонюк

  Лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку

  Стаж роботи: 40 років

 • Ілля Карпенко

  Лікар-уролог

  Стаж роботи: 3 роки

 • Еліна Сливка

  Лікар акушер-гінеколог, онкогінеколог, к.мед.н.

  Стаж роботи: 11 років

 • Юрій Лук’яненко

  Лікар-онколог

  Стаж роботи: 3 роки

 • Інна Щенявська

  Лікар-терапевт

  Стаж роботи: 13 років

 • Андрій Ткаченко

  Завідувач анестезіології та інтенсивної терапії, лікар анестезіолог

  Стаж роботи: 18 років

 • Валерій Камінський

  Лікар-уролог

  Стаж роботи: 13 років

 • Ліана Нерсисян

  Лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД

  Стаж роботи: 8 років

 • Богдан Самборик

  Лікар-уролог

  Стаж роботи: 2 роки

 • Артем Антонюк

  Лікар ортопед-травматолог

  Стаж роботи: 14 років

 • Оксана Луцкер

  Лікар ультразвукової діагностики

  Стаж роботи: 20 років

 • Андрій Золотаренко

  Лікар-ендоскопіст

  Стаж роботи: 27 років

 • Костянтин Лонський

  Лікар-хірург, судинний хірург

  Стаж роботи: 19 років

 • Цимбалюк Андрій

  Андрій Цимбалюк

  Лікар-анестезіолог

  Стаж роботи: 21 рік

 • Олександр Смелянський

  Лікар-анестезіолог

  Стаж роботи: 30 років

 • Пузир Олександр

  Олександр Пузир

  Завідувач служби анестезіології та інтенсивної терапії, лікар-анестезіолог

  Стаж роботи: 27 років

Відгуки

 • Хочу подякувати та відзначити професіоналізм та дуже добре людське ставлення до операції та після операції доктора медичних наук Григоренка Андрія Миколайовича за його золоті руки які роблять людей здоровими та щасливими та анастезіолога за його дуже тонкий підхід до пацієнта та медсестричок особливе Ірочці душа людина та Світочці та Юличці і окрема подяка лікувальному гінекологу Абдулаєву Вагіфу Етібаровичу за дуже професійний підхід до кожного пацієнта і заспокоїть і на всі запитання відповість і з гарним настроєм випишить з клініки додому. Дай Бог їм усім здоров’я та процвітання клініки ІННОМЕД у Вінниці. 

  Альона Урбанович
 • Хочу висловити величезну подяку всім працівникам центру Інномед. Особливо лікарю анестезіологу Ткаченко Андрію Володимировичу, за високий професіоналізм під час проведення операції. Операція була проведена разом з найкращим хірургом Григоренко А.М. та Сливка Е.В. Дякую Вам за ваші золоті руки. Висловлюю величезну подяку всім від санітарочки до хірурга. У вас працюють чудові люди, які люблять свою професію, всі дуже чуйні та уважні до пацієнтів. Дякую долі за те, що я потрапила саме сюди, в надійні руки співробітників центру!

  Інна
 • Доброго дня! Звернулися в даний центр приблизно 3 місяці назад з проблемою нирки. Моєму чоловікові Козловському А. потрібно було ставити стент, оперував його Камінський В.-ПРОФЕСІОНАЛ своєї справи, лікар від Бога. На даний момент ми час від часу звертаємось вже до нашого лікаря Камінського В. за консультаціями і кожний раз отримуємо професійні поради та інформацію. Ніколи не могли подумати, що виходячи із лікувального закладу можна бути щасливим і сповненим надії на одужання!!!Інномед і зокрема Камінському В. ВЕЛИКА подяка і респект!!!!!!!

  Оля Онофрійчук
 • Камінський Валерій Владиславович (лікар-уролог) Хочу подякувати за його золоті руки. Дякую за справжній професіоналізм і турботу. Я дійсно вражена таким гарним відношенням до пацієнта. Теплий прийом та піклування пацієнтом ще до операції. Це лікар з великої букви, який допоміг і дав мені душевний спокій за свого сина, навіть на великій відстані. Бажаю процвітання вашій клініці з таким лікарем! Рекомендую Валерія Владиславовича, як чудового спеціаліста, на жаль таких лікарів не так і багато в наш час. Низький вам уклін і безмежна вдячність.

  Галина Борисовська

Залишились запитання?

Будьте уважні до свого здоров’я! Не зволікайте із своєчасною медичною допомогою. Наш інноваційний медичний центр доказової медицини проводить лікування тільки за показами, а найкраща команда спеціалістів допоможе вчасно та точно діагностувати захворювання. Зателефонуйте нам і наш досвідчений адміністратор допоможе обрати спеціаліста та зручний для Вас час візиту

ІННОМЕД – ЦЕНТР ЕНДОХІРУРГІЇ

Поліклініка та стаціонар

Графік роботи колл-центру

Понеділок - пʼятниця:08:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00
Неділя:вихідний

Графік роботи медичного центру

Понеділок - пʼятниця:09:00 - 19:00
Субота:09:00 - 17:00
Неділя:вихідний