Якщо у Вас є запитання до лікаря, маєте запитання щодо вибору спеціаліста або запису на прийом – сміливо телефонуйте і наші досвідчені адміністратори допоможуть Вам.
Завітайте до нас за адресою м. Вінниця, вул. Стрілецька 7. Пологовий будинок працює цілодобово 24/7. Планові візити тільки за попереднім записом. Жіноча консультація працює за графіком:
Вітаємо Вас – Ви очікуєте малюка чи малюків!
Пренатальне тестування – це комплексне обстеження вагітної, яке дозволяє визначити рівень ризику розвитку вроджених і спадкових вад у плода (хромосомних аномалій у розвитку плода (Т21, Т18, Т13, дефект нервової трубки).
Скринінгові обстеження допомагають сформувати групи ризику для подальших досліджень, а не встановлюють діагноз.
Фахівці медичного центру «Інномед – Пологовий будинок» рекомендують проходити скринінг усім вагітним незалежно від віку та наявності спадкових захворювань.
Пренатальний скринінг дозволяє оцінити індивідуальний ризик хромосомних порушень та профілактувати деякі ускладнення вагітності.
Партнерські програми, які існують у медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок», допомагають парам для встановлення остаточного діагнозу пройти подальше консультування у провідних клініках використовуючи спеціальні сертифіковані програму ASTRAYA в Україні та світі. Визначення каріотипу плоду, проведення амніоцентезу та різного ступеня складності генетичного консультування.
Експертний пренатальний скринінг – Що це?
Це комплексна діагностика, яка включає:
Коли проводиться пренатальний скринінг?
Пренатальний скринінг проводиться в 1 та 2 триместрі. Вони мають різні критерії та різні цілі застосування.
Пренатальний скринінг першого триместру
Пренатальний скринінг 1 триместру рекомендовано проводити всім вагітним з 11тижнів + 0 дн тижнів до 13 тижнів + 6 дн (оптимальний термін проведення, враховуючи зручність для жінки, оскільки проводиться в один день) (за ліцензією Фонду медицини плоду, Великобританія). Пренатальний скринінг – це визначення груп ризику розвитку наступних станів: синдрому Дауна (трисомії 21), Едвардса (трисомії 18) або Патау (трисомії 13) та акушерських ускладненнь (прееклампсія, передчасні пологи, затримка внутрішньоутробного розвитку плода)
Як це відбувається?
Тільки лікар пренатальної діагностики проводить консультацію після тесту та пояснює вагітній отримані дані.
Правильно проведений скринінг 1 триместру дозволяє не проводити біохімічний скринінг 2 триместру вагітності, що економить Вам сили та гроші, зняти тривогу та напругу в очікуванні результатів 2 скринінгу.
Пренатальний скринінг другого триместру
Експертний пренатальний скринінг плода ІІ триместру вагітності проводиться лише за потребою та не потрібно його проводити всім жінкам. Розрахунок ризику 2 триместру виконують тільки для жінок, які вперше звернулися після 14 тижнів вагітності або з середнім ризиком при розрахунку у першому триместрі (від 1:250 до 1:1000) і вони не можуть фінансово скористатися тестом NIPT. Ефективність NIPT лише для трисомії 21 – 99,9%. Жінкам із низьким ризиком в 1 триместрі цілком достатньо перевіряти лише АФП. З високим – амніоцентез або біопсія хоріону, плаценти при ризику, що перевищує 1:10.
Важливо, що в медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок» скринінг 2 триместру проводиться з урахуванням біохімічних маркерів (АФП, ХГЛ та вільний естріол) та маркерів УЗ діагностики (ліцензована програма Ssdwlab, Іспанія), що підвищує ефективність скринінгу. Ці дослідження краще проводити на 16-18 тижні вагітності (припустимо на 15-21 тижні), оптимально зручний варіант для жінки – це в терміні 18 тижнів вагітності (оскільки більш інформативною є УЗ діагностика в цей період).
Тест транквіліті NIPT
У медичному центрі «Інномед – Пологовий будинок» Ви можете пройти тест транквіліті NIPT. Цей тест дотримується строгих стандартів якості, законів та директив ЄС. Це тест, який отримав сертифікат CE-IVD для визначення трисомій 21,18,13 хромосом. І все ж таки ефективність NIPT тільки для трисомії 21 – 99,9%, тому не можна однозначно говорити про його перевагу перед інвазійними методами діагностики, особливо коли середні або високі ризики по трисомії 18 і 13, а також при багатоплідній вагітності. Тест Транквіліті заснований на стратегії повногеномного секвенування методом дробовика з використанням технологій нового покоління (NGS).
Інвазійна пренатальна діагностика
Інвазивні методи рекомендуються лише за наявності показань, починаючи з 11 тижнів вагітності, та регламентовані чинними наказами МОЗ України.
У клініці « Інномед – пологовий будинок» працює партнерська програма у проведенні інвазійних втручань та проводиться генетичний аналіз матеріалу відповідно до рекомендацій Європейської цитогенетичної асоціації.
Методи інвазивної пренатальної діагностики
Дослідження біоптату хоріону проводиться з 11 тижня до 14 тижня; біопсія плаценти – з 16 тижнів і, у зв’язку з дозріванням плаценти, – до 20 тижнів.
Дослідження клітин амніотичної рідини (амніоцентез) проводиться з 16 до 22 тижня вагітності. Переваги: можливість отримання препаратів високої якості хромосом і паралельне проведення біохімічних або імунологічних досліджень.
Дослідження лімфоцитів пуповинної крові (кордоцентез) проводиться з 19 тижнів вагітності (проводиться лише у групі вагітних високого ризику хромосомної патології плода).
Кому необхідно проводити інвазійну пренатальну діагностику?
Кому необхідно проводити інвазійну пренатальну діагностику?
Що необхідно зробити перед проведенням інвазивної пренатальної діагностики:
Чи безпечна інвазивна пренатальна діагностика?
Інформативність і користь від цих методів набагато вищі за ризики пов’язані з даними процедурами. Правильний вибір терміну вагітності, під час якого роблять діагностику, унеможливлення всіх протипоказань, досвід фахівця дозволяють мінімізувати ризики.
Період вагітності та післяпологовий період вимагють лікарської уваги та турботи. Будьте уважні до свого здоров’я та здоров’я малюка, обговорюйте з нами всі Ваші занепокоєння та сміливо звертайтесь до наших спеціалістів за телефоном: